EST

Ettevõttest

Rakvere püstitas suve esimesel kuul kõigi aegade müügirekordi

5. juuli 2017

Rakvere toodete müügikäive oli juunis rekordilised 5,5 miljonit eurot, mis on läbi aegade suurima käibega kalendrikuu Rakvere kaubamärgi ajaloos. Rakvere tooteid müüakse täna lisaks Eestile ka Lätis ja Leedus.

Rakvere tooteid valmistava AS HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul tuleb Rakvere müügimahust põhiline osa Eestist, kus juuni oli samuti kõigi aegade suurima käibega. „Ettevõtte strateegiline eesmärk on luua Rakverest tugev Baltikumiülene lihatoodete kaubamärk, mis on võimalik tänu tugevale positsioonile Eesti turul. Oluline konkurentsieelis on siinjuures meie eestimaine seakasvatussüsteem ja selle pidev arendamine, mis tagab lõpptoodangu kõrge kvaliteedi ning tooraine kontrolli kogu väärtusahelas n-ö farmist toidulauale,“ selgitas Mere.

„Mul on hea meel tõdeda, et tarbijad eelistavad jätkuvalt kodumaist sealiha ning seda näitavad ka suuremate tooterühmade müüginumbrid: võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas hakklihadel käive 25% ning erinevatel värske liha toodetel 15%.

Samuti kasvas käive 12% leivakatetel, sinkidel ja peekonil ning viineritel 10%. Suure osakaalu Rakvere müügist moodustab ka marineeritud liha (sh. grilltooted), mille müük kasvas esimesel suvekuul 6%,“ lisas Mere.

Rakvere brändijuhi Triin Lõokese sõnul on sellesuvised edukaimad uudistooted seavälisfileest tomahook-steik ning uued Lihaka sarja grilltooted. „Samas ei ole näha, et ükski uudistoode suudaks niipea ja isegi mitte jaanikuul kõigutada juba aastaid enimmüüdud toodete nagu klassikaliste Rakvere viinerite, Rakvere Koduse hakkliha ja Rakvere Lastevorsti kohta tarbijate toidulaual,“ ütles Lõoke.

„Kuna Rakvere tooted müüvad iga aastaga paremini ka Lätis ja Leedus, siis toome üha enam müügile 3-keelse kujundusega tootepakendeid kõigis kolmes Balti riigis korraga. Sellega kiirendame uute toodete turule tulekut teistes riikides ning samas saavutame oma tootmises efektiivsuse,“ selgitas Lõoke.

Rakvere tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. AS HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab ja turustab tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades, ekspordime oma tooteid pea 50 riiki. HKScani netokäive oli 2016. aastal 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 300 töötajat.

 

Lisainfo:

Kerstin Aps

HKScan kommunikatsioonijuht

E-post: Kerstin.Aps@hkscan.com