EST

Ettevõttest

Ülevaade läbirääkimistest Rakvere lihatööstuse tapamaja liinitöötajate esindajatega

15. november 2017

24. oktoobril algasid ametlikud läbirääkimised Rakvere lihatööstuse tapamaja 25 liinitöötaja esindajatega, dialoog töötajate esindajatega jätkub. Läbirääkimistel osaleb ka riiklik lepitaja Meelis Virkebau, kellele HKScan Estonia on saatnud vajaliku informatsiooni.

„Kuna meedias liigub palju eksitavat infot Rakvere lihatööstuses toimuva kohta, siis peame vajalikuks rõhutada, et tööandja ja töötajate esindajate vahel läbirääkimised veel kestavad. HKScan on tööandjana alati avatud ettevõttesisesteks läbirääkimisteks oma töötajatega,“ ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere.

HKScan vaatab igal aastal vastavalt üleriigilistele palgauuringutele üle kõikide ametikohtade palgad, muude hüvede paketi ning investeerib töökeskkonna parendamisse. Käesoleval aastal toimus palkade ülevaatus septembris ja oktoobris. Järgmine palkade ülevaatus toimub 2018. aasta kevadel. „Vastavalt ettevõttes kehtivale palgasüsteemile, oleme igal aastal üle vaadanud kõikide HKScani töötajate palgad, sealhulgas Rakvere lihatööstuse tapaliini 25 töötaja palgad. 2013-2016. aastatel on keskmiselt tapaliini töötajate palgatõus olnud 6% aastas. Töötajatele makstavad palgad on oluliselt kõrgemad nii riiklikust miinimumpalgast kui ka turu keskmisest palgast,“ selgitas Mere.

Ettevõte on eesmärgiks seadnud uuendada kogu organisatsiooni palgasüsteemi, et töötasu kujunemise alused oleksid ettevõtteüleselt sarnased, läbipaistvad ning kasvu toetavad. Palgasüsteemi uuendamisse kaasatakse igast tootmisüksusest töötajate poolt valitud esindajad. Kogu palgasüsteemi uuendus on valmis 2018. aasta esimeses kvartalis.

„Lisaks soovin rõhutada, et HKScanis ei olda kindlasti selle vastu, kui töötajad soovivad ametiühinguid või teisi töötajate esindusorganisatsioone moodustada,“ lisas Mere.

Oktoobris korraldasid osad Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad ebaseadusliku tööseisaku, mis kestis kokku kaks päeva. Ebaseadusliku tööseisaku ajal töötas tapamaja osalise koormusega ning ei mõjutanud oluliselt teiste osakondade tööd.

HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab ja turustab tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades, ekspordime oma tooteid pea 50 riiki. HKScani netokäive oli 2016. aastal 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 300 töötajat.

 

Lisainfo:

Kerstin Aps

HKScan Estonia kommunikatsioonijuht

E-post: Kerstin.Aps@hkscan.com