EST

Ettevõttest

Rakvere grilltoodete staar on seavälisfileest tomahook-steik

4. mai 2017

Rakvere suvehooaja uudistooted pakuvad põnevaid maitseelamusi nii õdusaks romantiliseks õhtusöögiks kui ka suurejooneliseks grillipeoks.

 

Rakvere brändijuhi Triin Lõokese sõnul on hooaja põhieesmärk tuua turule mitmekülgne valik tooteid, mida valmistades oleks iga kodukokk kindel, et tulemus on täiuslik ning uudseid ja erilisi elamusi pakkuv.

„Igaüks meist ootab ju tegelikult kodusest toidust samasugust elamust kui restoranis. Seetõttu sisaldab ka meie sellesuvine „kollektsioon“ palju tooteid, millega saab traditsiooniliste grill-lihade, -vorstide, -ribide ja šašlõkkide kõrvale vaheldust tuua ning oma külalisi ja pereliikmeid üllatada,“ sõnas Lõoke.

Hooaja suurima innovatsioonina jõudis turule Rakvere tomahook-steik, mis erinevalt traditsioonilisest veiseliha tomahook-steigist on valmistatud eestlastele meelepärasel moel – sealihast. Mahlane ja maitsekas läbikasvanud seavälisfileest lihalõik kinnitub ligi seitsme sentimeetri pikkuse käsitööna puhastatud ribikondi külge, mis annab lihalõigule ülimalt efektse välimuse. Eriti trendikas on serveerimisel kondiots fooliumisse mässida, nii on seda ka lihtsam näpu vahel süüa. Valgurikas ja e-ainete vaba tomahook-steik on müügil u 1,3 kg pakendis ning see sobib nii praadimiseks, grillimiseks kui ka ahjus küpsetamiseks.

Suvehooaja grilltoodetest leiab ka mullu turule jõudnud Rakvere „50/50 meat & vegetables“ sarja uusima täienduse – 50/50 köögiviljadega grillvorstid. Mahlase sealiha kõrval on selle poolsuitsutatud grillvorsti põhikomponendiks porgandist, brokolist ja lillkapsast koosnev köögiviljasegu. Mõnusalt maheda maitsega vorstid on naturaalses seasooles ja lisatud ei ole ühtegi e-ainet. Nagu ka ülejäänud sarja tooted, on ka 50/50 köögiviljadega grillvorstid hea suvine roog lastele, kes on tavaliselt köögiviljade suhtes pigem tõrksad.

Rakvere uudistoodete seas jõuab turule ka BBQ-marinaadis seasisefilee, mis on pakendatud 700-grammisesse vaakumpakendisse ehedal anatoomilisel kujul – terve sisefileena. Kui sisefileed terve tükina grillida, hoiab see ära liha tükeldamisega kaasneva lihamahlade kao ning taine fileeliha jääb hõrgult pehme ja mahlane. E-ainete vaba liharoa maitsebuketis on tunda pipraid, paprikat ja ka kerget vürtsikust, mida loob tšilli.

Suvehooaja uudistoodete seast leidub ka uusi eelküpsetatud tooteid, mille valmimiseks piisab vaid liha grillil või ahjus soojendamisest loetud minutite jooksul. Näiteks lisandus Rakvere tootevalikusse u 1-kiloses pakendis eelküpsetatud kalkuni poolkoib röstitud sibulate ja rõõsa koorega. Valgurikas ja kerge linnuliha on tänu pikale küpsemisele madalal temperatuuril ülimalt pehme ja mahlane, mistõttu maitsev grilliroog õnnestub alati.

Veiselihasõpradele on poelettidel saadaval aga eelküpsetatud veiseribid ürtidega, mis paistab silma oma uudse tooraine poolest, milleks on 5-7 sentimeetri kõrgused rohke lihasisaldusega noorveise miniribid. Madalal temperatuuril ülimalt pehmeks küpsetatud mahlasele lihale annavad maitset petersell ja tüümian ning see on müügil 700-grammises pakendis.

Rakvere tooted kuuluvad AS HKScan Estonia tootevalikusse. AS HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab ja turustab tugevate kaubamärkide all kvaliteetset ja vastutustundlikult toodetud sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite. HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Meie koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades, ekspordime oma tooteid pea 50 riiki. HKScani netokäive oli 2016. aastal 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 300 töötajat.

Lisainfo:

Kerstin Aps

Kommunikatsioonijuht

E-mail: Kerstin.aps@hkscan.com